Albay Depp

Johnny Depp‘in, Hunter S. Thompson‘ın The Rum Diary (Rom Günlüğü) adlı kitabından uyarlanan Tutku Günlükleri şu sıralar sinemalarda. Depp’le Thompson, Vegas’ta Korku ve Nefret‘in çekimlerinden sonra tabiri caizse “kanka” oluyorlar. Öyle ki, Depp Thompson’ın son dileğini yerine getirerek yazarın küllerini bir gülleden havaya fırlatıyor (arka planda da “Spirit in the Sky” ve “Mr. Tambourine Man” çalıyor).

Dostlukları uzun yıllar devam eden Depp’le Thompson mektuplaşıyorlar da. İşte, Open Culture’ın dikkatimizi çektiği bu eski videolarda Depp Thompson’ın ona gönderdiği mektuplardan bazılarını okuyor.

Genel olarak birbirlerine “albay” diye hitap etmeleri ve üçüncü bölümde, Depp’in Cannes Film Festivali’ni dog and pony show‘a (köpek ve midilli şovu), yani küçük gezici sirke benzetmesi özellikle hoşumuza gitti.

Thompson’ın Türkçedeki tek kitabı olan Las Vegas’ta Korku ve Nefret 2006’da Stüdyo İmge tarafından yayımlanmıştı. Uzun zamandır tükenmiş durumda. Tekrar basılacak mı, yazarın diğer eserleri yayımlanacak mı, en azından şu an filmi gelmiş olan The Rum Diary‘nin hazırlıkları yapılmakta mı gibi soruların yanıtını merakla bekliyoruz…

Yanıt Verin

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s