YouTube’da interaktif Mad Men oyunu

Yabancı popüler kültür blog‘larını takip ediyorsanız, Mad Men‘in yeni sezonundan dolayı herkesin nasıl bir heyecan içinde olduğunu fark etmişsinizdir. Haftalar öncesinden dördüncü sezonun özetleri geçildi, karakterlerle ilgili analizler yapıldı; beşinci sezonun ilk bölümünün yayınlanmasından sonra da haberler ve videolar birbirini izledi. 

Bunu fırsat bilen Doctor Octoroc, YouTube’da 8-bit’lik, interaktif bir oyun yaratmış. Biz “YouTube oyunu”nu böylece ilk defa duymuş oluyoruz. Kısaca hikâye devam ederken bir noktada karakterin bir karar vermesi gerekiyor, oyuncunun karşısına çıkan seçeneklerden hangisini seçtiğine göre de yeni bir YouTube videosu açılıyor. Doctor Octoroc oyunun üç olası sonucu olduğunu söylüyor, biz şimdilik yalnızca birini bulabildik. Acaba Don Draper’ın dünyasında siz kaç sonuca ulaşabileceksiniz? Huzurlarınızda Mad Men: The Game. (Flavorwire aracılığıyla.)

GÜNCELLEME (3 Nisan 2012): Bakınız ekibi Facebook sayfalarında şahane bir Mad Men albümü hazırlamış. Dizinin setinden fotoğraflar için buraya buyurunuz.

Website | + posts

Bir Cevap Yazın