Mars’ta uyanmak için müzik listesi

NASA, Spirit ve Opportunity adlı araçlardan sonra, Curiosity adlı yeni robotunu geçtiğimiz ay Mars’a indirmeyi başardı. Curiosity, inişini kendi Twitter hesabından duyurdu ve o günden bu yana göreviyle ilgili bilgi ve izlenimlerini paylaşmaya devam ediyor. NASA, böylece pek sevdiği şekilde, yeni robotuna da bir kişilik vermiş oluyor.

Eric Blood adlı NASA çalışanının Reddit adlı tartışma platformunda verdiği bilgiye göre, Curosity’nin kendine ait bir müzik listesi bile var. Uzaktan kumandayla idare edilen Curosity’nin uyanmak için dinlediği parça listesinde şu parçalar var:

The Beatles // “Good Morning Good Morning
Singing in the Rain filminden “Good morning, good morning
Richard Wagner // “The Ride of the Valkyries
Anthrax // “Got the Time
30 Seconds to Mars // “Echelon
The Doors // “Break on Through
George Harrison // “Got My Mind Set on You
John Williams // Yıldız Savaşları tema müziği
Simon and Garfunkel // “Wake Up Little Susie
Frank Sinatra // “Come Fly with me
Görevimiz Tehlike tema müziği

Bu listeyi okumuş olduğu tahmin edilen Britney Spears, Curiosity’yle Twitter aracılığıyla bağlantıya geçmiş ve “Mars hâlâ 2000 yılındaki gibi mi görünüyor?” diye sormuş. Aynı zamanda da 2000 yılına ait “Oops… I did it again” adlı parçasının video linkini paylaşmış. Curiosity’nin yanıtı da “Hey Brit Brit. Mars hâlâ iyi görünüyor. Belki bir gün bir astronot bana da bir hediye getirir,” şeklinde olmuş.

Optimusminimus, kendini gezdirmekten yorulup ruhunu gezdirmeyi tercih eden, asgari müşterekler arayışında, tembel bir hoş seda düşkünüdür.

Website | + posts

Bir Cevap Yazın