2013 Londra Kitap Fuarı yollarında

Siz sevgili takipçilerimizin hoşuna gideceğini umduğumuz bir haberimiz var: Koltukname, bu yıl Londra Kitap Fuarı’na katılıyor. 15-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuarın bu yılki odak ülkesi Türkiye. Haliyle Türkiye’yi, Türkçe yayıncılığı ve edebiyatı konu alan konuşmalar çoğunlukta. Biz de size fuar süresince günün özetlerini vermeye, ayrıca Twitter hesabımızdan anlık paylaşımlarda bulunmaya çalışacağız. Takibe devam!

Bu sırada Türkiye’nin Londra Kitap Fuarı’nda odak ülke olmasının ne anlama geldiğini merak edenler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın basın toplantısında yaptığı açıklamalara göz atabilirler. İşte SabitFikir‘in yayınladığı açıklamadan bir bölüm:

Programın, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde ve koordinatörlüğünde, Uluslararası Kitap Fuarları Türkiye Ulusal Organizasyon Komitesi, Türkiye Yayıncılar Birliği, Basın Yayın Birliği, İstanbul Ticaret Odası, Yunus Emre Enstitüsü, Londra Kitap Fuarı, British Council ve İngiliz Yayıncılar Birliği’nin ortaklaşa hazırladığını söylemekle başlayabiliriz. Ağırlıklı olarak 15-17 Nisan 2013 tarihleri arasında Londra Kitap Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek 2013 Londra Kitap Fuarı Konuk Ülke Türkiye etkinlikleri, Şubat–Mayıs 2013 tarihleri arasındaki 4 aylık döneme yayılıyor.

Not: 2013 Londra Kitap Fuarı’yla ilgili tüm haberlerimize aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

2013 Londra Kitap Fuarı — 1. Gün
2013 Londra Kitap Fuarı — 2. Gün
2013 Londra Kitap Fuarı — 3. Gün
2013 Londra Kitap Fuarı — Haberler

Website | + posts

Bir Cevap Yazın