Haftadan Kalanlar // 6-12 Ocak 2014

Haftadan Kalanlar adlı bölümümüze hoş geldiniz. Adından da anlaşılabileceği üzere, bu köşede haftadan kalanları, okuyup da blog yazısına uzamayanları, bir tweet’e sığmayanları, bir arada daha mı güzel dururlar dediklerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

The-Time-Regulation-Institu* İhsan Oktay Anar’dan yeni bir roman geliyor! Galîz Kahraman, 17 Ocak’ta kitapçılarda olacak, yazarın sevenlerine duyurulur.

* Ahmet Hamdi Tanpınar’ın büyük romanı, Saatleri Ayarlama Enstitüsü artık Penguin Classics damgasıyla İngilizcede. Çevirmenler Alexander Dawe ile Maureen Freely. Kitabın içini dışını görmek için Penguin Classics’in Instagram hesabına bakabilirsiniz. Kitapla ilgili New York Times eleştirisi ise burada.

* Anar ve Tanpınar’dan Elif Şafak’a geçmek gerekirse… Arkitera sitesi “Mimar Gözüyle Elif Şafak’ın Son Romanı” adlı bir yazı yayınlamış. Mehmet Berksan’ın kaleme aldığı eleştiri yalnızca Şafak’ın romanındaki hataları görmek için değil, dönemle ilgili doğruları öğrenmek için de iyi bir kaynak.

* Haftanın (belki de yılın) bombası: Can Yayınları’nın beyaz kapakları değişiyor. Bunun yanı sıra yayınevinin logosu ve yayın çizgisi de güncelleniyor. Değişiklikleri anlatan etkileyici video burada. Can Öz’ün değişimle ilgili verdiği söyleşi burada. Yeni tasarımların sahibi Lom Tasarım ise burada.

Website | + posts

Bir Cevap Yazın