Haftanın Eğlencesi: Cinsiyet ayrımcılığı yapmayan paparazi manşetleri

Adlarını Fellini’nin La Dolce Vita‘sına borçlu olan paparazilerin, paparazi dergileri ile haberlerinin artık yalnızca popüler kültürün değil, günlük hayatlarımızın da kaçınılmaz bir parçası olduğu yadsınamaz. Zira haber almak için girdiğiniz gazetelerin internet siteleri bile bilmem kimin şok pozları, çarpıcı açıklamaları, şunun bunun kavgasıyla karşılaşıyoruz.

Paparazi ve paparazi haberlerinin yanlışları saymakla bitmez. Fakat Vagenda Magazine, özellikle manşetlerde göze batan cinsiyet ayrımcılığı meselesini ele almaya karar vermiş. Twitter takipçilerinden, meşhur kadınların giysilerine, makyajlarına, saçlarına, kilolarına odaklanan manşetleri yeniden yazarak “normalleştirme”lerini istemişler. Sonuç, her gün göre göre ne yazık ki alıştığımız, belki yadsımamız gerektiği kadar yadsımadığımız birçok yorumun ne kadar acayip olduğunu ortaya koyuyor.

Aşağıda, bu yeni manşetlerden bir seçki bulabilirsiniz. Tamamı ise, habere dikkatimizi çeken Huh. Magazine’de.

rewritten_headlines_02

ONLAR, “Dışarı makyajsız çıkan Amy Adams, Los Angeles’taki süpermarketin reyonlarında çıldırırken hiç de ihtişamlı değil,” DİYORLAR.

BİZ, “Kadın market alışverişi yapıyor, hâlâ beş tane Akademi Ödülü adaylığı var,” DİYORUZ.

rewritten_headlines_04

ONLAR, “Dışarı makyajsız çıkan Jennifer Garner, Los Angeles’ta kahve almaya giderken özenilesi vücudunu rüküş pantolon ile gömleğin altında saklıyor,” DİYORLAR.

BİZ, “Kadın kahve almaya çıkıyor. Bu görev için önceliği seksi giyinmek değil,” DİYORUZ.

rewritten_headlines_05

ONLAR, “Diğer Kardashian’lar ne diyecek? Kourtney öğle yemeğine bol eşofmanlarla giderek şık ailesini hayal kırıklığına uğratıyor,” DİYORLAR.

BİZ, “Eşofman giymiş kadın muhtemelen tüm ailesi tarafından evlatlıktan reddedilmedi,” DİYORUZ.

 

rewritten_headlines_06

ONLAR, “Girls için yapmayacağı şey yok! Lena Dunham popüler dizinin çekimlerinde çirkin şortlar içinde vücudunu gösteriyor,” DİYORLAR.

BİZ, “İnanılmaz derecede yetenekli yazar popüler dizinin üstünde çalışmaya devam ediyor,” DİYORUZ.

 

rewritten_headlines_07

ONLAR, “Rüzgâr gibi geçti! Siyahlara bürünerek vücudunu ortaya çıkaran Taylor Swift’in mükemmel saçları ani bir rüzgârla darmadağın oldu,” DİYORLAR.

BİZ, “Dışarısı hafif rüzgârlı,” DİYORUZ.

 

rewritten_headlines_09

ONLAR, “Hâlâ narin: 76 yaşındaki Jane Fonda, ilk aerobik videosunun yayınlanışından 32 yıl sonra alımlı bacaklarını gösteriyor,” DİYORLAR.

BİZ, “Kadın yaşlanıyor, kilo almıyor,” DİYORUZ.

 

rewritten_headlines_10

ONLAR, “George Clooney’nin seksi, başarılı avukatla nişanlandığı söyleniyor,” DİYORLAR.

BİZ, “Başarılı insan hakları avukatı, 52 yaşındaki, saçları kırlaşan aktörle nişanlanmış olabilir,” DİYORUZ.

 

rewritten_headlines_11

ONLAR, “Uma Thurman, 44. doğum gününde hardal rengi bir şapka ve sarı ceketle dışarı çıkarken yapayalnız kalmış görünüyor,” DİYORLAR.

BİZ, “Kadın evden çıkmak için refakatçiye ihtiyaç duymuyor,” DİYORUZ.

 

Website | + posts

Bir Cevap Yazın