Haftadan Kalanlar (Video Baskısı) // 1-7 Eylül 2014

Haftadan Kalanlar‘ın bir başka Video Baskısı‘yla karşınızdayız. Çünkü sonbaharın ilk günlerinde hava her gün biraz daha erken kararırken eve kapanıp rasgele videolar izlemek gibisi yoktur!

vf_une_david_lynch_9432.jpeg_north_240x320_white* Dikkat, uçmaktan korkanlar izlemesin! Temmuz ayında Barselona Havaalanı’nda iki tane uçak pistte çarpışmaktan son anda kurtuldu. Rus havayolu UTair’in Boeing 767 uçağı tam iniş yapmak üzereyken Aerolineas Argentineas’ın Airbus A340’ı kalkış için pistte karşısına çıkıyor ve Rus uçağı acilen tekrar yükselişe geçiyor. Ve kıl payı önlenen bu kaza, tam o sırada tesadüfen çekim yapan biri tarafından YouTube’a yüklenerek büyük dikkat çekiyor. Videonun milyonlarda insan tarafından izlenmesi üzerine, İspanyol yetkililer, aslında hiçbir çarpışma tehlikesi olmadığına, iki uçak arasında iniş yapılacak kadar mesafe bulunduğuna dair bir açıklama yaptı. İnanıp inanmamak artık size kalmış. (RT aracılığıyla.)

 

Friends‘in geri gelmesini isteyenlere Jimmy Kimmel’dan sürpriz. Vasatlığı aşıp eğlenceli seviyesine ulaşamamış maalesef, yine de nostalji yapmak için gayet uygun.

 

* Bir süredir internette dolaştığından pek yeni sayılmaz ama tekrar tekrar paylaşılabilir nitelikte: MÖ 1000 yılından günümüze, Avrupa’nın haritası. (Live Leak aracılığıyla.)

 

* Müthiş heyecan verici bir haber: The Family Guy ile The Simpson‘ın ortak bölümü geliyor! Amerika’da 28 Eylül’de yayınlanacak bölümden tadımlık bir parçayı aşağıda bulabilirsiniz. (Vulture aracılığıyla.)

 

* Yatay hortum! Ya da tüp şeklinde bulut! Adı ne olursa olsun, nefes kesici bir manzara oluşturduğu inkâr edilemez. (IFLScience aracılığıyla.)

 

* Buz kovası meydan okumalarından illallah geldi ama David Lynch’inkini de paylaşmasak olmaz. Üstelik espressolu!

 

Website | + posts

Bir Cevap Yazın