Motörhead’den soğuk bir bira

1975 yılında, Ian Fraser “Lemmy” Kilminster, bas gitarist olarak katıldığı gruptan, uyuşturucularla ilgili bir anlaşmazlık sebebiyle kovulunca, kendi yolunu çizmeye karar verir. Amfetamin bağımlıları için argoda kullanılan “Motörhead” kelimesini yeni grubuna isim olarak seçip, neredeyse kırk yıldır devam etmekte olan yolculuğuna başlar. Bugün altmış altı yaşında olan “Lemmy” ve ekibinin pek duracak gibi görünmediği ortada. Üstelik faaliyet alanlarını da genişletiyorlar.

Motörhead üyeleri ve özellikle rock dünyasının en nevi şahsına münhasır karakterlerinden Lemmy’nin alkol düşkünlüğü herkesin malumudur. Grup, bu merakını, kendi adlarını bir içecek markasına dönüştürerek, artık profesyonel bir boyuta taşıdı. 2010 yılında, “Motörhead Shiraz” adıyla, Avusturalya’da ürettikleri şaraplarını piyasaya sürmüşlerdi. Bugüne kadar da yüzbinlerce şişe satmayı başarmışlardı. Deneme fırsatı bulamasak da, böğürtlen, erik, vanilya, okaliptüs ve meyan aromalarına sahip zengin bir tat ve gövdeli bir içimi olduğu söyleniyor ve bizzat Lemmy tarafından ızgara kuzu etiyle tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Motörhead, Brands for fans sitesine göre, şimdi ürün gamını Bastards Lager adlı yeni ürünleri olan önce birayla sonra da vodkayla genişletiyor. İsveçli bira imalatçısı Krönleins tarafından üretilen Motörhead birası, önce İsveç’te piyasaya sürülecek. Lemmy, şaraptan sonra, biralarına da neyin eşlik etmesi gerektiği konusunda tavsiyede bulunmuş ve açık bir yaz akşamında yenecek, güzel büyük bir burgeri önermiş. Bira uzmanları, Bastard Lager’in hafif malt tadıyla güzel bir karaktere sahip olduğunu ve pazarda iddialı bir ürün olacağını öngörüyorlar.  Tabii bu öngörüleri, bir başka İskandinav ülkesinde yaşayan İzlandalı bira ve şarap severleri etkilemeyecek. Çünkü “Motörhead” kelimesi, amfetamin göndermesi içerdiğinden İzlanda yasaları tarafından yasaklı bir marka.

Son not olarak, alkollü içecek pazarlama konusunda Motörhead’ın bir ilk olduğunu düşünüyorsanız, yanıldığınızı ekleyelim. Rolling Stones, AC/DC ve Elvis Presley de daha önce servetlerine alkol aracılığıyla servet katmışlardı.

Optimusminimus, kendini gezdirmekten yorulup ruhunu gezdirmeyi tercih eden, asgari müşterekler arayışında, tembel bir hoş seda düşkünüdür.

Website | + posts

Bir Cevap Yazın