Kıldan tüyden konular

Saç, pek çok müzisyenin alametifarikası olarak bilinir. Örneğin Hendrix’in perması ya da Bob Marley’nin “dreadlock” stili herkesin zihninde yer etmiştir. Ama saç stillerindeki seçimler her zaman çok başarılı olamıyor. NME, müzik tarihindeki en kötü 25 saç stilini seçtiği bir liste hazırlamış. Biz de o listeden kendi seçtiğimiz “en kötü” 5 saçı aşağıya aldık:

1) Axl Rose

(Gerçek) Guns N’ Roses dağıldıktan sonra ne yapsa tutmayan Rose, kendisiyle özdeşleşmiş düz saçları ve bandanasından vazgeçip gulyabani olmaya karar verince radara yakalanmış. Artık obez, çirkin, başarısız ve fakat çok zengin bir müzisyenden fazlası olmayan Axl Rose için “Daha kötüsü var mı?” sorusunun cevabı hep “Evet”.

2) Rod Stewart

Bu saç stiline sahip olduğu dönem, Stewart’ın geçmişindeki kara bir leke olsa da, garip biçimde bir efsaneye dönüşmüş. Üstelik bu saçı çok seksi bulduklarını söyleyen kadınların sayısı sosyal medyada çığ gibi artmış durumda. Kadınların en azından bir kısmını anlamak imkânsız.

3) Miley Cyrus

“En kötü bilmem neler” listelerine mutlaka tepeden girmeyi başaran Cyrus, kuaförünü soranlara gülüp geçiyor. Zira Cyrus’ın bir kuaförü yok, ama bunu zaten anlamışsınızdır. Cyrus, birliğine katılmış acemi asker tıraşını muhtemelen kendisi yapıyor.

4) George Michael

Bir zamanlar kızların yüreklerini hoplatan George Michael, eşcinsel olduğunu açıkladığında epey büyük bir kitlenin hayalleri yıkılmıştı. Ama doğrusu bu saçla erkek ya da kadın, birilerini etkilemiş olması bile mucize.

5) Jon Bon Jovi

Jon Bon Jovi bir dönem National Geographic’in Afrika aslanları belgeselinden fırlamış gibi dolaşmaktaydı. Fakat onu suçlamak mümkün değil. 80’lerin rock dünyasının kuralları acımasızdı.

Eğer siz de müzik tarihindeki ünlü saç stillerine topluca bir göz atmak isterseniz, Pop Chart Lab adlı tasarım grubunun sitesine göz atabilirsiniz. Grup, 1954’ten günümüze kadar çok sayıda ünlü müzisyenin saç stilini bir araya topladıkları bir poster hazırlamış.

Poster’i edinmek isterseniz, buradan sipariş verebilirsiniz.

Website | + posts

Bir Cevap Yazın