Gün olur, alır başımı giderim

Efsanevi post-punk grubu Killing Joke, eylül ayında The Cult‘la birlikte beş konserlik bir İngiltere turnesine çıkacağını belirtmişti. Ancak işler beklendiği gibi gitmedi ve konser mekânları oldukça küçük kulüpler olarak belirlenince Killing Joke lideri, nevi şahsına münhasır karakter Jaz Coleman, grubunun turneden çekildiğini ilan etti. Bu sırada, The Cult’a da verip veriştirmeyi ihmal etmedi.

Ancak mevzu Coleman için kapanmamış olsa gerek, temmuz sonunda kendisi sırra kadem bastı. O günden beri kendisinden haber alınamıyor ve ulaşılamıyordu. Aslında endişelenmek için acele etmeye gerek olmayabilirdi, zira bu Coleman’ın ilk ortadan kayboluşu değil. 1982 yılında, kıyametin yaklaştığından endişe eden Coleman, İzlanda’ya kaçmış ve orada bir klasik müzik bestecisi olarak yaşamaya karar vermişti. Ancak 1982’de dünya yok olmayınca evine geri dönmüştü.

Clashmusic sitesinin haberine göre, Coleman bulunmuş ve başına bir şey gelmemiş. Ancak bulunduğu yer biraz garip. Coleman, Büyük Sahra çölünde bulunmuş. Grup, bu iyi haberi Facebook üzerinden duyurmuş. Coleman, yalnız kalıp, “Senfonik Nirvana” adlı projesi kapsamında yazdığı kitabı bitirmek ve besteler yapmak için Batı Sahra bölgesine geldiğini söylemiş.

Coleman’ın yeni projesi “Nirvana”nın 2013 yılında Seattle’da canlı sahnelenmesi planlanıyor. Ancak yazdığı kitap ve yeni bestelerinden oluşan albümden müteşekkil paketin satışı önümüzdeki günlerde başlayacak.

Optimusminimus, kendini gezdirmekten yorulup ruhunu gezdirmeyi tercih eden, asgari müşterekler arayışında, tembel bir hoş seda düşkünüdür.

Website | + posts

Bir Cevap Yazın