Mitt Romney’ye İrlanda’dan protesto

ABD başkanlık seçimleri yaklaşmakta ve ABD kamuoyunu etkilemek üzere cumuriyetçiler ile demokratlar kıyasıya kapışmaktalar. Bilindiği üzere cumhuriyetçiler, Obama’nın karşısına, George W. Bush benzeri politikaları savunmakta olan Mitt Romney’yi çıkartmış durumda. Daha önce Megadeth’in lideri Dave Mustaine’in Obama ve Romney konusundaki görüşlerine yer vermiştik.

Mitt Romney’nin sert ve sağcı politikaları, kendisini başkan yapacak kadar oyu toplar mı kestirilmez, ama kendisine İrlanda’dan bile muhalefet gelmiş durumda.

Mitt Romney, cumhuriyetçilerin adayı olarak açıklandığı toplantıda, Thin Lizzy grubunun “The Boys Are Back In Town” adlı parçasının eşliğinde taraftarlarını selamlamıştı. Bu duruma itiraz, grubun 1986 yılında hayatını kaybetmiş olan solisti Phil Lynott’ın annesinden geldi.

Lynott’ın annesi Philomena Lynott, eğer oğlu hayatta olsaydı, cumhuriyetçilerle, özellikle de onların koyu sağcı kanadıyla herhangi bir ilişki kurmayı reddedeceğini söyledi. Anne Lynott, Hot Press dergisine verdiği röportajda, cumhuriyetçilerin eşcinsellik karşıtı ve zenginlerin çıkarını kollayan tavrının, müteveffa oğlu tarafından kabullenilemez olduğunu, oğlunun hayattayken pek çok yakın eşcinsel arkadaşı olduğunu ve onlara farklı davranılmasına asla taraftar olmayacağını da sözlerine ekledi.

Romney’nin, Thin Lizzy’nin müziğininden istifade etmesine, grubun pek çok hayranı da bozulmuş durumda. Obama’nın İrlanda kökenli olması sebebiyle, bu ülkede büyük sempati sahibi olması da, Romney’ye olan öfkenin artmasında büyük rol oynamış olsa gerek.

Optimusminimus, kendini gezdirmekten yorulup ruhunu gezdirmeyi tercih eden, asgari müşterekler arayışında, tembel bir hoş seda düşkünüdür.

Website | + posts

Bir Cevap Yazın