Haftadan Kalanlar // 16-22 Aralık 2013

Haftadan Kalanlar adlı bölümümüze hoş geldiniz. Adından da anlaşılabileceği üzere, bu köşede haftadan kalanları, okuyup da blog yazısına uzamayanları, bir tweet’e sığmayanları, bir arada daha mı güzel dururlar dediklerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

 magazine-kate-moss-03_155445347813* Vogue dergisi Kate Moss ve Chiwetel Ejiofor’u moda çekimi için İstanbul’a getirirse sizce hangi mekânları tercih eder? Bugün 12’de Kadıköy’de “şehrine sahip çık” diye buluşacakların korumaya çalıştığı, hükümetin ise tahrip ettiği yerleri — yani tarihi mekânları.

* 3D yazıcılar hayal gücünün ve teknolojinin sınırlarını yeterince zorlamıyormuş gibi, şimdi de 3D kalem çıktı! 2 boyutlu yazı yazmak mı, ne banal.

* Kitap fragmanlarının üstadının Gary Shteyngart olduğunu sanırım artık hepimiz kabullenmek durumundayız. Daha önce Süper Acıklı Gerçek Bir Aşk Hikâyesi‘nin ünlülerle dolu fragmanı ve çeşitli videolarıyla bizi eğlendiren Shteyngart, yeni anı kitabının son fragmanıylaysa artık gerçekten yazarlıktan oyunculuğa terfi ediyor. Aşağıda izleyebileceğiniz videoda James Franco yazarımızın kocası, Jonathan Franzen ise terapisti.

Doctor Who‘nun Noel özel bölümünü içermeyen Noel, Noel değildir, diyenlere, bir de Doctor Who fragmanı:

Website | + posts

Bir Cevap Yazın