Tanışınız: Bakınız

Tanışınız:‘da bundan önce moviebarcode ve hitRECord sitelerini tanıtmıştık. Şimdi bir kez daha sinema üzerinden gidiyor, fakat bu sefer Türkiye’ye uzanıyoruz. Eğer sinemayla ilgili seans saatinden daha fazlasını öğrenmek derdindeysiniz, üstelik bunu sadece festivaller gibi özel zamanlarda değil rutin olarak ve vizyondaki filmlerle ilgili olarak da dert edinenlerdenseniz, üstelik tüm bu bilgileri Türkçe almak istiyorsanız sizi hemen Bakınız‘a bakmaya davet ediyoruz.

Sinemayla ilgili haber ve yorum yazılarının ağırlıkta olduğu Bakınız, kategorilerinden de anlaşılacaı üzere içerik anlamında oldukça zengin bir site. Bizce Türkiye için özellikle önemli olan bir bölümü dizilerle ilgili yazılar. “Yabancı diziler” (en son Game of Thrones örneğinde gördüğümüz gibi) gittikçe kendi tartışma mecralarını yaratıyorlar. Ayrıca sayıca çoklar ama kalite hakkında insanın önden bir fikrinin olması zor olabiliyor. Bizim için Bakınız’ı diğer tüm mecralardan ayıran özelliklerinden biri, dizileri de tartışmaya açması. Kötüye kötü, eğlenceliye eğlenceli demekten çekinmiyor. Arada Türk dizilerini de sorguluyor ve sorgulatıyor olması da cilası! İlgilenenlere bkz. “Muhteşem Yüzyıl: Bir Kuma Hikayesi“.

Daha da özelleşmiş bölümleri de var meraklasına. Ara ara baktığımız bir bölüm: Tek  Plan Sahneler. Burada sinema tarihinden 36 adet kesilmeden çekilmiş “tek plan” sahne izlemek mümkün. Kısa kısa tanıtım yazıları her bir sahneye eşlik ediyor. Bakınız Öneriyor köşesi genelde siteye girdiğimizde ilk baktığımız yerlerden. Burada yer verilen film ve dizilerin arasından çok ilginç keşifler yapmak mümkün. Ayrıca kolay kolay her yerde Yaşasın Yemek Yemek başlıklı yazılar bulunmuyor! Olur da uzun uzun okumak değil de şöyle bir bakmak havasındaysanız, kısa kısa haberleri ile şahane görsel dosyalarının tadını çıkartabilirsiniz. Çok yazarlı, çok yönelimli, çok sık güncellenen ama dağılmayan bir yer Bakınız. Ancak yabancı internet mecralarında bulunabilecekleri buralardan yorumlar eşliğinde Türkçe okumak gerçekten çok keyifli.

En son olarak da adını çok beğeniyoruz. Hem zeki hem de sevimli bir site ismi: Bakınız!

Website | + posts

Bir Cevap Yazın