Haftadan Kalanlar // 21-27 Temmuz 2014

Bayram tatilinde tatile çıkamayanlar için tadımlık okumalar niyetine haftanın notları:

TED-Ed_Tattos_YouTube_Preview_1-248x330* Etgar Keret İsrail’le ilgili görüşlerini bir kere daha açıkladı. Bu sefer The New Yorker için.

* Zenci bir genç olduğu için süpermarketlerde hırsızlık yapacağı korkusuyla sürekli çalışanlar tarafından takip edilen çocuk, kendisini izleyenleri Vine’la tüm dünyaya ifşa etti.

* Gerçekten hırsızlık yapan bir yankesici, üstelik eskilerden, efsanevi bir yankesici ise hikâyesini parmaklıkların ardından The New York Times‘a anlattı. Nasıl yakalandığına polislerin bile şaştığı yankesici, kimlik hırsızlığı çağında insanların kredi kartı bile kullanmadığı, ceplerinde hep nakit taşıdığı zamanları yad ederek “Nerede o eski günler!” diyor.

* Bir başka Times haberi: İşleri ertelemek kötüdür de, erkenden bitirmek iyi midir? Araştırmalara göre o kadar da iyi değilmiş. Ayrıntılar burada.

* İnternete kedinizin fotoğrafını ve videosunu koyarsanız sonunda evinizi bu haritanın üzerinde bulabilirsiniz: Kedinin Nerede Yaşadığını Biliyorum.

* Dolabınızın dağınıklık biçimi kişiliğinizin yalnızca bir yansıması.

* Dövmelerin neden, dahası nasıl kalıcı olduğunun bilimsel açıklamasını merak edenler bu TED videosuna bir göz atabilirler.

 

Herkese iyi bayramlar!

Website | + posts

Bir Cevap Yazın