Haftadan Kalanlar // 19-25 Kasım 2012

Haftadan Kalanlar adlı bölümümüze hoş geldiniz. Adından da anlaşılabileceği üzere, bu köşede haftadan kalanları, okuyup da blog yazısına uzamayanları, bir tweet’e sığmayanları, bir arada daha mı güzel dururlar dediklerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

* Pek Güzel Şeyler, henüz keşfetme fırsatı bulamadıysanız bir an önce tıklamanız gereken bir blog. Kediler ve Kitaplar‘ın kardeş blog‘u olan sitede, adından da anlaşılacağı üzere, pek güzel resimler, fotoğraflar ve diğer görsel çalışmalar paylaşılıyor. Geçtiğimiz ay ünlü yazarların kartpostallarına yer vermiş. Elyazılarını okuması epey zor, yine de Ernest Hemingway’den Gertrude Stein’a, F. Scott Fitzgerald’dan kendine gönderilmiş kartpostalları görmek çok hoş.

* Hep dünya Afrikalılara mı yardım edecek? Elbet Afrikalılar da dünyanın geri kalanına yardımcı olabilir. Radi-Aid, soğuklar altında kalan Norveçlilere kalorifer göndermek için bir kampanya başlatmış. Bir de güzel şarkı yazmış. “Africa for Norway”in sitesi burada; biz haberle fakfunfon aracılığıyla karşılaştık.

* Tüyap İstanbul Kitap Fuarı’nda son iki güne girildi. Fuarı bu hafta sonu ziyaret edecekler için önerilerimiz, Vergilius’un ÖlümüBayan Jean Brodie’nin Baharı, Uçarı Kızlar ve Filozoflar, Grafik Kanon 1. Cilt. Hangi yayınevi ne kadar indirim yapıyor için buraya buyurabilirsiniz.

Website | + posts

Bir Cevap Yazın